Tisk

Mgr. Jiří Čumpelík a spinální cviky

Michaela Stehlíková Stav: Zkontrolováno

                PhDr. Jiří Čumpelík, Ph.D.

*1944 letos 74 let
Adresa: Soukenická 7, Praha 1

 fyzioterapeut, tanečník, pedagog a jogín.

 Jógu studoval v Indii v letech 1973-1975 a zkušenosti z tohoto pobytu dále prohluboval a využíval ve výuce od konce 70. let.
Tradiční jógové principy rozvíjí už řadu let a spojuje pohyb a držení těla s prvky fyzioterapie, podložené medicínou, zejména vývojovou kineziologii. Používá duševní i fyzickou léčbu pohybem.
Tyto poznatky a zkušenosti uplatňuje od r. 1985 jako fyzioterapeut baletu Národního divadla.
Své poznatky a zkušenosti dále předává pomocí přednášek a seminářů pedagogům na katedře HAMU a i AMU, na katedře fyzioterapie 2. Lékařské fakulty a na katedře fyzioterapie na FTVS, kde také vyučuje učitele jógy a vede kurzy jógy i pro veřejnost. Přednáší v Čechách i v zahraničí.

Jiří Čumpelík má fyzioterapeutickou ordinaci na stejném místě kde má se svou ženou jógové studio.
Jeho žena Aruna Singhvi se narodila v Rádžasthánu v tradiční hinduistické rodině, kde jóga a ajurvéda pro ni představují více než pouhé cvičení, je to filosofie ale i způsobem života.
Zabývají se jógovou terapií což je jóga spojená s fyzioterapií.
 Slovo "jóga" pochází ze sanskrtu a znamená "spojit, sjednotit". Jógové cviky působí celistvě a uvádějí tělo, mysl, vědomí i duši do rovnováhy. Takto jóga pomáhá zvládnout každodenní nároky, problémy i starosti. Pomocí jógy se rozvíjí vyšší porozumění sobě samým, smyslu svého života i vztahu k Bohu.

www..cz

Ve studiu nabízí individuální a skupinové lekce, osobní konzultace, prenatální a postnatální jógu, jógu pro děti a jógu zaměřenou na zvláštní potřeby (např. problémy se zády, migrény, výživové problémy, nespavost, hyperaktivita u dětí a napětí vyvolané stresem). Na odpočinek od velkoměstského ruchu a shonu, Yoga Studio Prague pořádá jednodenní víkendové pobyty, kde se můžete plně soustředit na 5 principů jógy (dýchání, postoj, relaxace, meditace a výživa).

Spinální cviky

komplexní metodika spinálních cvičení: 
(dvě části které na sebe hned navazují) 

https://www.youtube.com/watch?v=-cmMI2Hj394&t=214s   (30:12)

https://www.youtube.com/watch?v=Z26bTtIjz-M    (1:11)

odkazy na videa kde předcvičuje sám pan Čumpelík a vysvětluje jak a proč se cviky mají dělat (modifikace cvičení uvolňování a posilování svalů páteře a dýchání při cvičení a dechová cvičení) a že pravidelné cvičení pomáhá předcházet civilizačním chorobám. 
Video je z roku 1986 takže kvalita není úplně nejlepší ale je krásně ztvárněno,